KONST / Litografier / Grafiskt blad 7843791
*
nr 784 3791
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Grafiskt blad, Salvador Dalà (1904-1989), bladets mått: 50x65
Kondition: löst blad
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2012
kl 18:18:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 11:31:18
1
100 kr
21/10 12:22:52
2
150 kr
21/10 15:45:20
3
800 kr
22/10 13:08:00
4
800 kr
22/10 16:42:31
5
1.000 kr
22/10 16:56:41
3
1.000 kr
22/10 16:57:02
3
1.100 kr
22/10 17:52:25
6
1.200 kr
22/10 18:09:10
7
2.000 kr
22/10 18:10:15
6
1.500 kr
22/10 18:11:08
6
1.700 kr
22/10 18:13:24
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà europa grafiskt blad litografier salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
*
Salvador DalÃ
Kondition: löst blad
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
nr 784 3791
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Grafiskt blad, Salvador Dalà (1904-1989), bladets mått: 50x65
Kondition: löst blad
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 11:31:18 | 1 | 100 kr |
21/10 12:22:52 | 2 | 150 kr |
21/10 15:45:20 | 3 | 800 kr |
22/10 13:08:00 | 4 | 800 kr |
22/10 16:42:31 | 5 | 1.000 kr |
22/10 16:56:41 | 3 | 1.000 kr |
22/10 16:57:02 | 3 | 1.100 kr |
22/10 17:52:25 | 6 | 1.200 kr |
22/10 18:09:10 | 7 | 2.000 kr |
22/10 18:10:15 | 6 | 1.500 kr |
22/10 18:11:08 | 6 | 1.700 kr |
22/10 18:13:24 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà europa grafiskt blad litografier salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46